[V50 2.0D 2004] Zgrzyt, kliknięcie przy ruszaniu

Wszystko o amortyzatorach, sprężynach, układzie kierowniczym, końcówkach, drążkach itp.

Powrót do ZAWIESZENIE, układ KIEROWNICZY i HAMULCOWY

Postprzez naberus » 18 sie 2015, o 22:08

Powitać

Od jakiegoś czasu zauważyłem w swoim aucie denerwującą mnie przypadłość, w postaci wydostającego się spod auta dźwięku typu "klik"
Jak ktoś pamięta serial Bareji - Alternatywy 4 oraz pierwszego w pełni zautomatyzowanego robota, którego stworzył Pan Manc (Marek Manc - Jrzy Bończak). Zapewne pamiętacie że ów robot podczas funkcjonowania klikał :D Właśnie klikał...

Do rzeczy:
Dźwięk słyszalny (dość stanowczo) spod auta, poniżej link do YT gdzie ktoś również ma z tym problem. Nie wiem czy to jest ten sam problem co u mnie ale dźwięk jest identyczny
--Dziwny dźwięk--
W zasadzie to ten filmik powyżej też znajduje się tu na forum w temacie od kolegi: kulfi82
Generalnie rozchodzi mi się o dźwięk z tego filmiku

To co ja zauważyłem:
1.Bieg jałowy, pyk jedynka i po odpuszczeniu sprzęgła (po 2s-3s) słychać z zewnątrz "klik" - obroty na 1500-2000
2.Bieg z dwójki na trójkę, zluzowanie sprzęgła i kolejny klik po 2s-3s (po odpuszczeniu całkowicie pedału sprzęgła), obroty 1500-2000
3.Na wyższych biegach 4,5,6 efektu "klik" brak
4.Przy schodzeniu w dół (biegi) efektu "klik" brak

Dźwięk jak by "podkładki" o coś stukały, czy też jak klucz "grzechotka" przy dokręcaniu...
naberus
2 bieg
2 bieg
 
Posty: 28
Dołączył(a): 13 cze 2015, o 23:05
Model: V 50
Silnik: 2.0D
Rok produkcji: 2004
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez katalizator » 23 sie 2015, o 20:08

A czy słyszysz pojedyńczy autotest ABS-u wykonywany po włożeniu kluczyka, odpaleniu i pierwszym ruszeniu w okolicach prędkości jazdy 20km/h?
Avatar użytkownika
katalizator
3 bieg
3 bieg
 
Posty: 220
Dołączył(a): 31 gru 2013, o 18:00
Lokalizacja: Łódź
Model: v50
Silnik: 2.0 D4204T
Rok produkcji: 2007

Postprzez naberus » 23 sie 2015, o 20:53

Tak, ten zgrzyt słyszę i jest dość "ciężki".
To co opisuję powyżej to już się dzieje podczas jazdy, gdy auto jest "ciepłe". Coś mi się wydaje że to spod skrzyni biegów... a może dwumasa??
Po odpuszczeniu sprzęgła po zmianie biegu dosłownie kilka sekund i słyszę "klik"
naberus
2 bieg
2 bieg
 
Posty: 28
Dołączył(a): 13 cze 2015, o 23:05
Model: V 50
Silnik: 2.0D
Rok produkcji: 2004
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez katalizator » 16 wrz 2015, o 21:16

Na filmiku problem występuje podczas ruszania a nie kilka sekund po wrzuceniu biegu (to taka moja uwaga).
Do sprawdzenia:
- na postoju popchnij auto przód tył i nasłuchuj czy to nie łączniki stabilizatora.
- na podlewarowanym kole sprawdź luz na półosiach kręcąc kołem lewo prawo. Nasłuchuj czy to taki sam dźwięk. U mnie jest taki luz, mechanik kiedyś zwrócił mi na to uwagę, ma on powiedzmy 1-2cm gdybyśmy wzieli za punkt odniesienia zewnętrzną krawędź koła.
- na podlewarowanym i zdjętym kole weź breche, zrób naprężenia łącznika stabilizatora i nasłuchuj czy wydaje stuki powiedzmy.
- i ma koniec przyznaje, że mając w rękach koło dwumasowe, poruszając jedną masą względem drugiej po promieniu to występuje taki klik powiedzmy na strajnych stronach luzu. Zobacz na tubie, jak ktoś pokazuje zużytą dwumasę i nasłuchuj tego dźwięku podczas filmiku.
Avatar użytkownika
katalizator
3 bieg
3 bieg
 
Posty: 220
Dołączył(a): 31 gru 2013, o 18:00
Lokalizacja: Łódź
Model: v50
Silnik: 2.0 D4204T
Rok produkcji: 2007

Postprzez EmilekTS » 23 sty 2023, o 18:49

U mnie przy ruszaniu tez jest taki dziwny dźwięk i dochodzi właśnie tak jak by z lewego przedniego koła
EmilekTS
na luzie
na luzie
 
Posty: 1
Dołączył(a): 23 sty 2023, o 07:48
Model: V50
Silnik: 1.6D
Rok produkcji: 2005
Lokalizacja: Charsznica


Powrót do ZAWIESZENIE, układ KIEROWNICZY i HAMULCOWY

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości