Wyciek oleju

silnik, zawieszenie, dolot, wydech, mechanizmy... ...zakładając temat pamiętaj, aby w swoim profilu uzupełnić informacje o silniku oraz r. prod

Powrót do Mechanika DIESEL

Postprzez pawelsake » 2 mar 2023, o 14:33

Nie będę oryginalny do postów wyżej; mechanik od fordów powiedział mi że te 1.6 tak mają ciągle cos leci :)

A tak serio robiłem wtryski i turbo. To padło na jakąś rurkę doprowadzająca ciśnienie (metalowa) ukręciło się mocowanie i cieknie z tego. Nikt nie chce się za brać bo silnik trzeba wykręcać bo drugi koniec rurki jest od drugiej strony silnika. To odma ma za dużo oleju i kapie. Po jakimś czasie stwierdziłem że niech kapie.
pawelsake
1 bieg
1 bieg
 
Posty: 8
Dołączył(a): 21 mar 2018, o 10:38
Model: V50
Silnik: 1.6 D
Rok produkcji: 2009
Lokalizacja: Olsztyn

Postprzez kaja90 » 27 mar 2023, o 10:04

Warto też wiedzieć, gdzie szukać mechanika jeśli coś się stanie z autem. Bardzo dobrym wyborem może być na przykład serwis mitsubishi lublin: https://technotop.pl/mitsubishi/serwis/ . Zachęcam do zapoznania się z ofertą tego warsztatu.
kaja90
4 bieg
4 bieg
 
Posty: 370
Dołączył(a): 3 gru 2020, o 09:10
Model: s50
Rok produkcji: 0
Lokalizacja: Katowice

Postprzez kidyba » 27 kwi 2023, o 10:03

Ostatnio miałam też taką sytuację, że musiałam wzywać pomoc drogową. W moim przypadku świetnie sprawdziła się pomoc drogowa, holowanie, laweta 24h Krosno i Podkarpacie: http://gex-hol.pl/ . Polecam serdecznie usługi tej firmy jeśli będziecie mieli jakiekolwiek problemy z autem.
kidyba
5 bieg
5 bieg
 
Posty: 561
Dołączył(a): 24 lut 2020, o 08:34
Model: s50
Rok produkcji: 0
Lokalizacja: Katowice

Postprzez torrka » 24 paź 2023, o 11:19

Niestety nie mogę otworzyć zdjęcia, ale najprawdopodobniej było to spowodowane zużytymi uszczelkami, np. głowicy silnika lub uszkodzone miski olejowe, czy usterka turbosprężarki.

_______________________________________
Poznań - ciekawa oferta na fronty meblowe
torrka
2 bieg
2 bieg
 
Posty: 91
Dołączył(a): 6 lis 2020, o 11:18
Model: c70
Rok produkcji: 0
Lokalizacja: warszawa

Poprzednia strona

Powrót do Mechanika DIESEL

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość